hydrofobowe
Tkaniny

Tkaniny hydrofobowe i ich wyjątkowość

Tkaniny hydrofobowe tworzone są w taki sposób, aby nie wchłaniały rozlanych płynów. Ciecz gromadzi się na ich powierzchni, a materiał go nie wpija. Sprawia, że tworzą się krople, które nie wchodzą w głębsze warstwy materiału. Zyskujesz tym samym czas by w prosty sposób usunąć pozostałości.

Usuń bród łatwo, szybko i przyjemnie

Aby skutecznie usunąć płyn pamiętaj o kilku najważniejszych krokach. W pierwszej kolejności musisz odsączyć ciecz. Jedyne, co będzie Ci potrzebne to ręcznik papierowy. Delikatnie przyłóż go do powierzchni materiału. Nie szoruj ani nie wykonuj innych ruchów. W momencie, w którym kropelki znikną, dociśnij mocniej ręcznik do tkaniny. Czynność należy powielać do momentu, aż czyścik będzie suchy. To wszystko!

Tkaniny hydrofobowe wciąż pozostają praktyczne

Aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów tkanin hydrofobowych. Meble tapicerowane mogą nie tylko zachwycać wyglądem, ale również być funkcjonalne. 

Współczesne tkaniny hydrofobowe z pozoru nie różnią się od tradycyjnych materiałów. Ich faktura nie ogranicza się tylko do gładkich powierzchni. Dostępne są zarówno welury z nieregularną strukturą i plecionki. Tkaniny hydrofobowe mogą mieć praktycznie dowolny styl i kolor.

Zalety tkanin hydrofobowych:

  • dzięki specjalnej technologii nie wchłaniają cieczy,
  • płyny można z nich łatwo usunąć przy pomocy ręcznika papierowego,
  • najlepsze rozwiązanie dla domów, gdzie mieszkają rodziny z małymi dziećmi – tam ryzyko zabrudzenia mebli jest większe,
  • pozwalają wydłużyć żywotność narożnika, sofy czy fotela.

Czytaj również...