Narożnik Orion Mini
Poradnik

Narożnik lewostronny a prawostronny – wyjaśniamy jak je rozróżnić

Wybór odpowiedniego wypoczynku to prawdopodobnie jeden z najbardziej wymagających etapów urządzania domu. Musi być przede wszystkim wygodny. Oparcia – dobrze wyprofilowane, a siedzisko twarde i zarazem miękkie, żeby móc na nim komfortowo spędzić czas czytając książkę czy oglądając film. Istotna jest także kwestia kolorystyczna oraz rodzaj samej tkaniny. Wymagania właściciela zwierząt będą się różnić od potrzeb rodziców małych dzieci. Czy to wszystko? Pozostaje jeszcze jeden problem — narożnik prawy czy lewy? Który wybrać i jak je rozróżnić? To właśnie tym zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Narożnik prawo – czy lewostronny? Jak je odróżnić?

Mogłoby się wydawać, że sprawa jest dosyć banalna. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. Dlaczego? Ponieważ w zależności od miejsca, w którym stoimy i patrzymy na narożnik, nasza odpowiedź będzie inna. Czy da się więc jasno określić stronę wypoczynku? Jest na to jeden niezawodny sposób.

Po pierwsze, żeby prawidłowo ocenić, czy narożnik jest prawy lub lewy, ustaw się przodem do mebla lub spójrz na odpowiednie zdjęcie. Następnie określ, z której strony znajduje się szezlong, czyli krótsza część kanapy, przypominająca wydłużony fotel. Inną metodą, która pomoże poprawnie określić stronę mebla jest umiejscowienie pojemnika na pościel. Stojąc na wprost narożnika lub patrząc na zdjęcie należy określić, z której strony znajduje się pojemnik na pościel. Tak będziesz w stanie stwierdzić, czy masz do czynienia z meblem prawostronnym, czy lewostronnym.

Strona narożnika w kształcie litery U

Nieco inna sytuacja występuje, gdy mamy do czynienia z narożnikami w kształcie litery U. Stronę wypoczynków w kształcie litery U określamy również stojąc na wprost mebla lub patrząc na jego zdjęcie. Natomiast wtedy jego stronę konkretyzuje dłuższy bok.

Który narożnik wybrać — prawy czy lewy?

Nie ma tutaj jednej odpowiedzi. Zależy to przede wszystkim od przestrzeni, w której ma znajdować się mebel. Ten typ kanapy jest uniwersalny, ponieważ wygląda dobrze zarówno z szezlongiem umiejscowionym przy ścianie, jak i od wewnątrz pokoju. Dlatego przed zakupem zastanów się, na jakim efekcie bardziej Ci zależy.

Mamy nadzieję, że nieco rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Jeśli jednak wciąż nie jesteś pewny, która opcja będzie dobra w Twoim przypadku lub jesteś w trakcie wyboru mebla, to zajrzyj na naszą stronę! Znajdziesz tam więcej niż jeden narożnik prawostronny i lewostronny – w kilku kolorach i stylach!

Czytaj również...